Youn Sun Nah - Lost Pieces
Y
Warner Bros
Al meer dan vijfentwintig jaar (!) betovert de Koreaanse zangeres Youn Sun Nah ons met haar uiterst persoonlijke vertolkingen van standards en nummers uit het Franse, Amerikaanse of Koreaanse repertoire.
Haar laatste album „Elles“ had ons betoverd in de zaal van het OPRL in Luik, en ook op Gaume Jazz, met een repertoire van standards en herwerkte thema’s.
We mogen echter niet vergeten dat de zangeres ook een geweldige componiste is, denk maar aan het recente “Waking World”. Na het intieme optreden van “Elles” in duo met pianist Jon Cowherd, keert Youn Sun Nah terug met een album dat volledig uit haar pen komt, zowel muziek als tekst.
Dit keer staat er een uitgebreider team aan het roer, met Matthis Pascaud op gitaar, Laurent Vernerey op contrabas en elektrische bas, Tony Paeleman op toetsen en Raphaël Chassin op drums en percussie.
We vinden er de intense gevoeligheid van de zangeres terug, soms bijna romantisch, met die altijd gedistingeerde frasering en die perfecte vocale kleuren.
Geen virtuositeit in dit “Lost Pieces”, maar een scherp gevoel voor melodie en eenvoud in soms gedetailleerde arrangementen. Youn Sun Nah laat ons op deze plaat de tedere en intieme kant van haar persoonlijkheid zien, die verder gaat dan haar uitzonderlijke zangtalent.
Een prachtige plaat.
© Jean-Pierre Goffin (vrije vertaling : Jos Demol)
In samenwerking met JazzMania















