De Groote-Faes Duo featuring Dré Pallemaerts - Time Unfolding

De Groote-Faes Duo featuring Dré Pallemaerts - Time Unfolding

D

Vlaamsekunst Records

Na negen jaar vonden gitarist Bruno De Groote en contrabassist Ben Faes elkaar terug. En dat is duidelijk een goede zaak na het beluisteren van ‘Time Unfolding’. Vooral omdat ze drummer en colorist Dré Pallemaerts erbij haalden.

Ze openen groots en heel cinematografisch met een soundscape van koorzang en natuurgeluiden. Tot na een minuut de ware aard naar boven komt. Het trio ontpopt zich als leveranciers van gekartelde muziekjes waarin pop, blues, rock en jazz samensmelten tot een nieuwe eenheid met melodie en onderliggende drive als yin en yang.

Elk nummer is een variant hierop. Soms overheerst een jazzkleur, wat verder haalt het rockverleden van De Groote de bovenhand. Afwisselend mengen ze daar een lichte vorm van swing doorheen of opteren ze voor een meer staccato uitvoering. Knap is bijvoorbeeld hoe ze in ‘Leaving The Nest’ een intro plaatsen die veel weg heeft van een heus rock anthem om dan via een pompende “walking bass” alles bijna richting psychobilly te sturen! In scherp contrast hiermee noteren we ‘Another Road’ dat zo geplukt lijkt uit Mark Knopfler’s soundtrack voor ‘Local Hero’. In ‘Floating On Time’ flirten ze even met Dave Brubeck-patronen maar er zit wel degelijk een addertje onder het gras en dat is dan De Groote die wat snedige gitaaruithalen met “fuzz” effecten inlast. Elementen die eveneens opduiken in afsluiter ‘Spinning Days’.

Dré Pallemearts krijgt een volwaardige rol. Neem hem weg en ‘Time Unfolding’ is een totaal andere plaat. Hij weet overal zijn subtiele accenten toe te voegen. Zelfs de solo in het swingende ‘Break Of Day’ is een kort interludium dat perfect past in het verhaal. We tippen het hoekige ‘Acte de Présence ‘ en zeker ‘September Blues’ als ideale instapmomenten.

De Groote & Faes als de Charlie Haden & Pat Metheny van Vlaanderen? Luister en oordeel zelf. De taken werden alleszins mooi verdeeld onder het duo. Ze leverden elk vijf composities en stonden samen in voor de productie. Opname en mix waren dan weer in handen van Roel Poriau die weet hoe je moet omgaan met dergelijk materiaal. Het cryptische kunstwerk op de hoes is van Radomira Dostal. Uitgebracht op het label met de uiterst sympathieke naam en een verborgen knipoog, Vlaamsekunst Records.

© Georges Tonla Briquet


Musici:
Bruno De Groote: gitaar
Ben Faes: contrabas
Dré Pallemaerts: drums

BANDCAMP


In case you LIKE us, please click here:



Foto © Leentje Arnouts
"WAGON JAZZ"
cycle d’interviews réalisées
par Georges Tonla Briquet




our partners:

Clemens Communications





Hotel-Brasserie
Markt 2 -
8820 TORHOUT


Silvère Mansis
(10.9.1944 - 22.4.2018)
foto © Dirck Brysse


Rik Bevernage
(19.4.1954 - 6.3.2018)
foto © Stefe Jiroflée


Philippe Schoonbrood
(24.5.1957-30.5.2020)
foto © Dominique Houcmant


Claude Loxhay
(18.2.1947 – 2.11.2023)
foto © Marie Gilon


Pedro Soler
(8.6.1938 – 3.8.2024)
foto © Jacky Lepage


Sheila Jordan
(18.11.1928 – 11.8.2025)
foto © Jacky Lepage


Raúl Barboza
(22.5.1938 - 27.8.2025)
foto © Jacky Lepage



Special thanks to our photographers:

Petra Beckers
Ron Beenen
Annie Boedt
Klaas Boelen
Henning Bolte

Serge Braem
Cedric Craps
Luca A. d'Agostino
Christian Deblanc
Philippe De Cleen
Paul De Cloedt
Cindy De Kuyper

Koen Deleu
Ferdinand Dupuis-Panther
Anne Fishburn
Federico Garcia
Jeroen Goddemaer
Robert Hansenne
Serge Heimlich
Dominique Houcmant
Stefe Jiroflée
Herman Klaassen
Philippe Klein

Jos L. Knaepen
Tom Leentjes
Hugo Lefèvre

Jacky Lepage
Olivier Lestoquoit
Eric Malfait
Simas Martinonis
Nina Contini Melis
Anne Panther
France Paquay
Francesca Patella
Quentin Perot
Jean-Jacques Pussiau
Arnold Reyngoudt
Jean Schoubs
Willy Schuyten

Frank Tafuri
Jean-Pierre Tillaert
Tom Vanbesien
Jef Vandebroek
Jean-Marie Vandelannoitte
Geert Vandepoele
Guy Van de Poel
Cees van de Ven
Donata van de Ven
Harry van Kesteren
Geert Vanoverschelde
Roger Vantilt
Patrick Van Vlerken
Marie-Anne Ver Eecke
Karine Vergauwen
Frank Verlinden

Jan Vernieuwe
Anders Vranken
Didier Wagner


and to our writers:

Mischa Andriessen
Robin Arends
Marleen Arnouts
Werner Barth
José Bedeur
Henning Bolte
Paul Braem
Erik Carrette
Danny De Bock
Denis Desassis
Pierre Dulieu
Ferdinand Dupuis-Panther
Federico Garcia
Paul Godderis
Stephen Godsall
Jean-Pierre Goffin
Claudy Jalet
Chris Joris
Bernard Lefèvre
Mathilde Löffler
Claude Loxhay
Ieva Pakalniškytė
Anne Panther
Etienne Payen
Quentin Perot
Jacques Prouvost
Jempi Samyn
Renato Sclaunich
Yves « JB » Tassin
Herman te Loo
Eric Therer
Georges Tonla Briquet
Henri Vandenberghe
Jean-Jacques Vandenbroucke
Peter Van De Vijvere
Iwein Van Malderen
Jan Van Stichel
Olivier Verhelst