Roberto Magris - Archival Recordings & Live In Mexico City
R
JMood Records
Met deze opnames wil pianist Roberto Magris de 20-jarige samenwerking met labelmanager Paul Collins van het Kansas City Label JMood Records vieren.
Foto © Jerry Lockett

“Live in Hollywood”
Archival Recordings 2006
Een optreden in Hollywood in 2006 in de Catalina Jazz Club betekende de start voor de Italiaanse pianist Magris om via bassist Art Davis met Paul Collins samen te werken. Die opname werd toen niet uitgebracht door het overlijden van Art Davis. Nu verschijnt deze wel als ‘LIVE IN HOLLYWOOD (20th Anniversary Limited Edition)' (400 cd’s), een historische opname die kwalitatief iets minder was en dus de nodige bewerkingen onderging om de audiokwaliteit te optimaliseren.
Musici:
Roberto Magris (piano)
Tony Lakatos (tenorsax)
Art Davis (contrabas)
Alonzo ‘Scooter’ Powell (drums)

“Live in Mexico City”
2025
Voor Roberto Magris aan het Amerikaanse avontuur in 2006 begon, had hij al een dertigjarige muzikale erkenning opgebouwd en onder meer drie albums op Bonandrini’s label Soulnote/Blacksaint uitgebracht. Paul Collins zag ook de Europese link en met JMood gebeurden opnames met het Praagse trio (met Magris’ vaste contrabassist Frantisek Uhlir) met zijn Europlane Group (met vriend-saxofonist Tony Lakatos), met Herb Geller (West Coast Jazz), zijn solo-album opgenomen in Trieste en recent ‘In Action’ met saxofonist Denis Razz en Kroatische musici en het nieuwe album ‘LIVE IN MEXICO CITY’ (2025) met bassist Roberto Aymes en drummer Luis Martinez.
Roberto Magris tekent voor drie composities: ‘Another More Blues’, ‘Song for an African Child’ en ‘Iraqi Blues’ naast standards ‘Stella by Starlight’, If You Could See Me Now’ , ‘My One and Only Love’ en ‘In Love in Vain’. Het openingsnummer is een mix van ‘For Tomorrow’ (Tyner) met ‘Joycie Girl’ (Pullen) en geeft de toon aan voor het swingend en hoogst interactieve samenspel.
Musici:
Roberto Magris (piano)
Roberto Aymes (bas)
Luis Martinez (drums)

“Broken Barriers”
Archival Recordings 2008
‘BROKEN BARRIERS’ is Magris Europlane Quintet met de Hongaarse tenorsaxofonist Tony Lakatos, de Oostenrijkse altsaxofonist Florian Bramböck, de Sloveense drummer Drago Gajo en bassist Nikola Matošić. live opgenomen in Bad Ischl (Oostenrijk) op 13 maart 2008. Magris’ eigen werk ‘Optional Man’, ‘Broken Barriers’ en ‘Inner Love’ wordt passend aangevuld met ‘Theme for Ernie’ (Lacy), ‘Village Blues’ (Tyner) en ‘Lament’ (Johnson).
Musici:
Roberto Magris (piano)
Florian Bramböck (alt- en sopraansax)
Tony Lakatos (tenorsax)
Nikola Matošić (bas)
Drago Gajo (drums)
“Come Lately”
Archival Recordings 2009
‘COME LATELY’ betreft de samenwerking van Roberto Magris met saxofonist Herb Geller (1928-2013) en Europlane bassist Nikola Matošić wat werd vastgelegd tijdens een tournee in 2009 maar niet eerder werd gereleased. In dezelfde periode vond de opname plaats van ‘An Evening with Herb Geller & The Roberto Magris Trio’ wat op JMood verscheen in 2014. Oerdegelijke jazz in de beste traditie met een uitgelezen selectie van standards, een aparte Strayhorn Medley en Gellers ‘Key Largo’.
Herb Geller (altsax)
Roberto Magris (piano)
Nikola Matošić (bas)
Enzo Carpentieri (drums)
“Wind Summit”
Archival Recordings 2014
‘WIND SUMMIT’ betreft een ‘Kansas City Jazz Session’ in 2014 met jonge getalenteerde musici uit de Kansas scene. Zangeres Julia Halle, drummer Brian Steever en saxofonist Steven Lambert hebben intussen hun plaats veroverd in Kansas City terwijl bassist Dominique Sanders, verhuisd naar Los Angeles, zich als producer in de hip-hop/funk jazz heeft bevestigd met zelfs Grammy nominaties. Voor zover me bekend is het de enige opname van Magris met een zangeres en niet de minste: Julia Halle, die klassieke zang studeerde aan het conservatorium van de University of Missouri-Kansas City (UMKC), en nu meer dan 15 jaar daar actief is als Indie soulzangeres en jazz, R&B, pop en rock mengt in haar muziek.
‘Wind Summit’ is een bijzonder balladalbum met fraaie interactie van pianist Magris met knappe soli van Steven Lambert op fluit (‘The Waiting Game’, ‘Shabozz’) en klarinet (‘April Morning’ van Roland Kirk). Het swingt in de beste hardbop traditie met een uitstekende ritmesectie (‘Social Call’ van Gigi Gryce en ‘The Blue Kyu van Magris) en is soulful met de schitterende zangeres Julia Halle in ‘Alone Again’ (J.R. Monterose) en ‘A Being Such As You’ (Walter Davis Jr). Dominique Sanders levert passende soli op tenorsax. Alleszins een mijlpaal in het rijke repertoire aan uitgaven van Roberto Magris.
Musici:
Roberto Magris (piano)
Steven Lambert (fluit, klarinet, tenorsax)
Robert Scott Fromm (tenorsax)
Dominique Sanders (bas)
Brian Steever (drums)
Julia Halle (zang)
© Bernard Lefèvre
















